Ogłaszamy dodatkowy nabór na wyjazdy na studia w roku akademickim 2024/25
dostępne miejsca dla kierunku lekarskiego :
Niemcy (j.niemiecki) Mainz, Kiel
- Wymagane dokumenty aplikacyjne:
Zasady rekrutacji na stypendium w ramach programu Erasmus+ reguluje uczelniany regulamin.
OBOWIĄZKOWE:
2. List motywacyjny skierowany do komisji rekrutacyjnej.
3. Udokumentowana średnia ocen za wszystkie ukończone lata studiów liczona zgodnie z zasadami stypendium naukowego (zaświadczenie z Uczelnianego Centrum Obsługi Studentów):
powyżej 3,1
4. Zaświadczenia o znajomości języków obcych (bez możliwości ich sumowania):
a) Ocena z egzaminu w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
lub
b) Certyfikaty językowe (min. poziom B2 wg. Rady Europy)
lub
c) inne zaświadczenie w przypadku języków mniej używanych (włoski, portugalski, hiszpański) na poziomie min. B2 w przypadku studiów i co najmniej B1 w przypadku praktyk.
UWAGA osoby, które chcą przystapić do egzaminu proszone są o kontakt ze Studium Jęzków Obcych
NADOBOWIĄZKOWE:
5. Udokumentowana praca na rzecz Organu Samorządu Studenckiego oraz w organizacjach studenckich.
6. Zaświadczenie o pracy w kole naukowym (od opiekuna koła potwierdzone przez Zarząd STN).
7. Prezentacja prac naukowych i ich publikacja (spis publikacji wraz z kserokopią pierwszej strony).
8. Reprezentacja w kolegialnych organach Uczelni: Senat, Rady Wydziałów
9. Działalność w innych organach i komisjach Uczelni regulowanych zapisami Statutu UMP oraz Regulaminem Samorządu Studenckiego UMP (m.in. Komisje Senackie, Komisje Wyborcze, Kolegia Dziekańskie i in., minimum jeden rok, potwierdzona przez Przewodniczącego Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego).
10. Potwierdzenie miejsc medalowych w mistrzostwach uczelni wyższych oraz innych zawodach sportowych w randze, co najmniej mistrzostw Polski.
11. Zaświadczenia o ukończeniu dodatkowych kursów i szkoleń np.: szkoły letnie, itp. trwających minimum 1 tydzień i związanych z kierunkiem studiów.
12. Zaświadczenie o studiach na innych kierunkach – powyżej 1 roku lub ukończone.
13. Praca wolontaryjna (zaświadczenia z podanym czasem pracy - min. 30 godzin na 1 rok oraz opisem wykonanej pracy w ramach wolontariatu).
14. Potwierdzenie z Działu Współpracy Międzynarodowej o liczbie dni poświęconych pomocy przy organizacji przyjazdu lub/i opiece nad studentami zagranicznymi studiującymi na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ramach Programu Erasmus.
Szczegółowych informacji o wyjazdach w ramach programu Erasmus+ udziela: Pani Małgorzata Piórkowska: mpiorkow@ump.edu.pl
KOMPLET DOKUMENTÓW NALEŻY PRZESŁAĆ do dnia 24 października 2024 - decyduje data wpływu w przypadku wysłania dokumentów emailem, w przypadku poczty tradycyjnej - data stempla pocztowego:
POCZTĄ TRADYCYJNĄ NA ADRES:
Dział Współpracy Międzynarodowej
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Fredry 10
61-701 Poznań
!Uwaga! W przypadku językowych certyfikatów państwowych lub dyplomów ukończenia kursów i szkoleń oraz innych studiów - wystarczy przesłać kolorową kopię, prosimy nie przesyłać oryginałów.
NOWY NABÓR NA STYPENDIA W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ DLA PRACOWNIKÓW UCZELNI
W dniach1-31 paździenika 2024 odbędzie się nabór na wyjazdy Erasmusowe Pracowników Uczelni.
Oferta skierowana jest do wszystkich Pracowników Uczelni i obejmuje współpracę z innymi instytucjami krajów członkowskich UE, trzech państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego - Islandii, Lichtensteinu, Norwegii oraz Turcji.
Warunki finansowe wyjazdów:
Wysokość stypendium na pobyt zależy od kraju docelowego i długości pobytu i jest wyliczana tzw. ryczałtem od 160EUR do 180EUR za każdy dzień, oraz ryczałt na podróż 275EUR - 1500EUR w zależności od kraju docelowego. Stypendium to przeznaczone jest na pokrycie kosztów pobytu zagranicą. Nasza uczelnia pokrywa koszty ubezpieczenia.
Wymagane dokumenty:
Dokumenty należy przesłać pocztą tradycyjną do Sekcji Współpracy Międzynarodowej lub jako załączone skany do emaila, który należy wysłać na adres: erasmus@ump.edu.pl
Szczegółowych informacji o możliwościach udziału w programie udziela Małgorzata Piórkowska - tel.: +61 854 62 50 e-mail: mpiorkow@ump.edu.pl
_____________________________________________________________________________________________________________________________________
STAŻE W KILONII- NABÓR WNIOSKÓW
Od dnia 25 marca 2024 rozpoczynamy kolejny nabór na staże naukowe w Christian Albrechts Universität zu Kiel (od 6 tygodni do 2 miesięcy). Staże przewidziane są dla młodych Pracowników oraz Studentów Szkoły Doktorskiej, którzy do dnia 30 kwietnia roku składania aplikacji nie ukończyli 35 lat, i którzy legitymują się pewnym dorobkiem naukowym. Uniwersytet w Kilonii będzie przyjmował kandydatów jedynie z dziedzin, które podlegają Wydziałowi Medycznemu niemieckiej uczelni. Szczegóły dostępne są na stronie:
http://www.medizin.uni-kiel.de/en/institutes-departments
Staże w Kilonii przyznawane będą według określonych zasad
Podobnie jak w latach ubiegłych, strona niemiecka będzie wypłacać stypendium, natomiast Uniwersytet Medyczny pokryje koszty podróży i ubezpieczenia.
Wymagane dokumenty (w języku angielskim albo w języku niemieckim i polskim):
Kompletne dokumenty należy składać w Sekcji Współpracy Międzynarodowej: ul. Fredry 10, pokój 148, tel. 061 854 62 50. Termin składania dokumentów upływa 6 maja 2024 o godzinie 15.00.
Po wymienionym terminie nie będzie żadnej możliwości składania dokumentów.
Informacji udziela Pani Małgorztata Piórkowska, tel.: 61 8546250, email: mpiorkow@ump.edu.pl
_____________________________________________________________________________________________________________________________________
PRAKTYKI W JAPONII DLA STUDENTÓW KIERUNKU LEKARSKIEGO
W ramach współpracy międzynarodowej nasza Uczelnia oferuje 4-tygodniowe praktyki dla 4 studentów kierunku lekarskiego obecnie studiujących na 5-tym roku.
Oferta dotyczy wyjazdu do 2 japońskich uczelni:
TOHO University, Tokyo – praktyki w lipcu 2024 (2 miejsca)
Aichi University, Nagoya – praktyki w czerwcu 2024 (2 miejsca)
Nasza Uczelnia sfinansuje koszty podróży do kwoty 5000zł, a Uczelnie przyjmujące zapewnią bezpłatne zakwaterowanie.
Dokumenty należy złożyć w Sekcji Współpracy Międzynarodowej osobiście (ul. Fredry 10, pokój 148) lub emailowo: skany (wersja PDF) przesłać na adres email: mpiorkow@ump.edu.pl
Termin składania dokumentów: 26 stycznia 2024 godz. 15.00,
_____________________________________________________________________________________________________________________________________
Dofinansowanie wykładów otwartych światowej sławy naukowców, specjalistów i artystów w Poznaniu - EDYCJA I POŁOWA 2024
Urząd Miasta Poznania ogłosił możliwość składnia wniosków o dofinansowanie przyjazdu-wizyty wybitnych zagranicznych naukowców. Wnioski winny dotyczyć wykładów popularnonaukowych dla szerokiej publiczności, planowanych w miesiącach styczeń – sierpień 2024 r. Dofinansowanie dotyczy kosztów hotelu, podróży, pobytu gościa. Głównymi kryteriami przy ocenie wniosków są w dalszym ciągu ranga i osiągnięcia zaproszonego gościa oraz popularnonaukowy charakter wykładu otwartego, który sam w sobie może stanowić wydarzenie o potencjale promocyjnym miasta. Zgłoszenia należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 11.12.2023 r. Wnioski zgłoszeniowe oraz informacje dotyczące wymogów formalnych dostępne są w Sekcji Współpracy Międzynarodowej (Magdalena Rolska tel. 061 8546034 i Bożena Raducha tel. 061 8546036). Prosimy o równocześnie składanie wniosków drogą elektroniczną (mrolska@ump.edu.pl) i pocztą tradycyjną (wnioski papierowe muszą być podpisane przez kierownika jednostki lub osobę go zastępującą).
_____________________________________________________________________________________________________________________________________
LETNIA SZKOŁA STAŻU CHIRURGICZNEGO
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tygodniowej letniej szkole stażu chirurgicznego, które odbędą się w Brnie, na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Masaryka, gdzie w wyrafinowanym centrum symulacyjnym z licznymi salami prosekcyjnymi i materiałem anatomicznym studenci będą mieli okazję ćwiczyć na symulatorach chirurgicznych oraz szkolić procedury i techniki na ludzkim materiale zwłok. Szkoła daje również uczniom możliwość trenowania ich umiejętności komunikacyjnych i prezentacyjnych. Uczniowie uczęszczający do letniej szkoły będą mieli formalne uznanie udziału międzynarodowego w szkoleniu w oficjalnym rejestrze, a także otrzymają 2 punkty ECTS.
Program ERASMUS+ wesprze każdego zakwalifikowanego uczestnika szkolenia kwotą 180EUR na podróż oraz 406 EUR na koszty pobytu w Brnie.
Jeśli jesteś:
Czekamy na Twoje CV i list motywacyjny. Prosimy o załączenie dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2 (może to być certyfikat państwowy British Council FC, AC lub potwierdzenie ze Studium Języków Obcych UMP z ocena min. dobry).
Termin najbliższej szkoły letniej: 7-11.08.2023 Summer School Practice Workshop (Department of Anatomy, Faculty of Medicine Masaryk University, 4 students + 2 tutors from Poland, 4 students from MED MUNI, cadaveric workshop)
Dodatkowych informacji o projekcie SCaLPEL w programie ERASMUS+ szukaj na stronie: https://zakladsbk.wixsite.com/home
Erasmus+ czyli nauka i przygoda w jednym!
Pomimo trwającej pandemii Program Erasmus+ wciąż umożliwia naszym studentom wyjazdy zagraniczne.
Na przełomie stycznia i lutego 2021 zostanie otwarty nabór wniosków, który umożliwi wyjazd na praktyki w wakacyjne już od czerwca 2021 oraz studia w nowym roku akademickim 2021/22.
Jeśli tylko pragniesz odbyć swoją przygodę z Erasmusem w jednej z 49 uczelni partnerskich lub innej instytucji na terenie jednego z krajów Unii Europejskiej lub Norwegii, Islandii i Lichtensteinu już dziś zapoznaj się z regułami programu. To tylko jedna strona do przeczytania, która pozwoli zrozumieć wszystkie meandry Programu i odpowiednio przygotować się do rekrutacji oraz wyjazdu. Jeśli po lekturze będziesz miał pytania i wątpliwości skontaktuj się z Sekcją ds. Współpracy z Zagranicą (tel. 61 854 62 50 lub 61 854 60 36, email: mpiorkow@ump.edu.pl). Pracownicy Sekcji odpowiedzą na każde pytanie i pomogą rozwiać każdą wątpliwość.
Jak powiedział patron Programu - Erazm z Rotterdamu „Dla chcącego nie ma nic trudnego”.
Podróżujesz lub planujesz wyjazd zagranicę? "Re-open UE" odpowie na wszystkie wątpliwości!
Komisja Europejska przygotowała narzędzie, w formie interaktywnego linku: https://reopen.europa.eu/en
które pozwala sprawdzać jakie zasady obowiązują Podróżujących po przybyciu na teren innego kraju Unii Europejskiej i nie tylko. Dostępne są tam wszystkie ważne informacje takie jak: Czy konieczna jest kwarantanna? Jak długo trwa? Wystarczy podać kraj docelowy swojej podróży!
Serdecznie polecamy!
Komisja Europejska wraz z partnerami uruchomiła europejską platformę danych dotyczących COVID-19, aby umożliwić szybkie gromadzenie i udostępnianie danych naukowych. Platforma, jest częścią planu działania ERAvsCorona, stanowi kolejny istotny element wysiłków UE na rzecz wspierania badaczy w Europie i na całym świecie w walce z pandemią koronawirusa.
Platforma zapewni otwarte, godne zaufania i dające się rozbudować europejskie i globalne środowisko, w którym naukowcy będą mogli gromadzić i udostępniać zbiory danych dotyczących sekwencji DNA, struktur białka, danych z badań przedklinicznych i klinicznych, a także danych epidemiologicznych. Platforma jest owocem współpracy Komisji Europejskiej, Europejskiego Laboratorium Biologii Molekularnej Europejskiego Instytutu Bioinformatyki (EMBL-EBI), organizacji Elixir, uczestników projektu COMPARE, a także państw członkowskich i innych partnerów.