Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Festiwalowy czas

Na ostatni dzień maja przypadło rozpoczęcie XXV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który w murach naszej Uczelni zainaugurowaliśmy wykładem pt. „Skąd się bierze strach? Czyli o ciemnej stronie naszego mózgu”, wygłoszonym przez prof. dra hab. Michała Nowickiego, Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, a jednocześnie członka Rady Programowej PFNiSz.

Zgromadzona w Centrum Biologii Medycznej młodzież miała również okazję, by wysłuchać wykładu dra Eryka Matuszkiewicza z Zakładu Medycyny Ratunkowej, który w mistrzowski sposób poprowadził wystąpienie pod intrygującym tytułem: „Tylko mnie nie otruj!”. Z kolei o rozwoju medycyny „celebryckiej” i największych „medycznych bzdurach” ostatniego czasu, a przede wszystkim o konieczności kierowania się wiarygodnymi dowodami naukowymi opowiedział dr Rafał Staszewski, Dyrektor Generalny UMP. W organizację tegorocznej, jubileuszowej edycji zaangażowani byli także pracownicy Zakładu Protetyki Słuchu oraz Katedry i Zakładu Technologii Chemicznej Środków Leczniczych. Tradycyjnie już nie zabrakło cieszącego się największym zainteresowaniem kursu szycia chirurgicznego, za którego organizację odpowiadali niezawodni studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland oddział Poznań, którzy poprowadzili również warsztaty laparoskopowe oraz akcję pn. „Zdrowie pod kontrolą”. Dla uczestników Festiwalu swoje przestrzenie otworzyło Centrum Symulacji Medycznej, a o atrakcje, jak i bezpieczeństwo uczestników zadbali przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu - festiwalowego partnerera UMP.

Najserdeczniejsze podziękowania za nieoceniony wkład w realizację XXV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, a tym samym za popularyzację wiedzy i promocję naszego Uniwersytetu kierujemy w stronę wszystkich współtwórców i sympatyków Festiwalu.   

Koordynator Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki
mgr Dominika Bazan

XXV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

XXV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

XXV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

XXV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

XXV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

XXV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

XXV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

XXV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

XXV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

 


Koncert finałowy XXV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Baner

4 czerwca 2022 roku o godzinie 18:00 na zakończenie XXV edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, odbędzie się koncert w Auli UAM, przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu.

Na koncert obowiązują będą bezpłatne wejściówki,  do pobrania na stronie https://koncerty.amu.edu.pl/ od dnia 23 maja br. od godz. 13.00.

Zachęcamy do szybkiej rejestracji ze względu na ograniczoną ilość miejsc!

Głównym wydarzeniem wieczoru będzie artystyczna podróż do świata dźwięków i tańca. Usłyszymy utwory wokalno-instrumentalne wykonywane przez Chór Akademicki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Poznaniu, Chór Żeński Sonantes Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Zespół Jazzowy Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Wykonane zostaną m.in. takie przeboje jak „Can You feel the love tonight” Elotna Johna oraz kompozycje Krzysztofa Komedy.

Zobaczymy także pokaz taneczny Kompanii Tańca Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca ŁANY im. Wiesława Kaszubkiewicza Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w tym wyjątkowym wieczorze, podczas którego duet muzyki i tańca uczci finał tegorocznego Festiwalu Nauki i Sztuki.

» Więcej informacji nt. koncertu

 


Zbliża się kolejna edycja Festiwalu!

Zapraszamy do udziału w XXV edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w murach Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w dniu 31 maja 2022 r.

» PROGRAM FESTIWALU

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: promocja@ump.edu.pl.

Baner


Poprzednie edycje Festiwalu:

» XXV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2022)
» XXIV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2021)
» XXII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2019)
» XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2018)
» XX Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2017)
» XIX Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2016)
» XVIII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2015)
» XVII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2014)
» XVI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2013)
» XV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (2012)

 

Kontakt

mgr Dominika Bazan
Koordynator PFNiSz
tel.: 61 854-60-31
e-mail: promocja@ump.edu.pl

Partner Uczelni

Zobacz także