XIX Sympozjum Sekcji Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej PTAiIT

Data wydarzenia: 4 października 2018

Szanowni Państwo!

Świat nie stoi w miejscu, lecz podąża ku nowym rozwiązaniom, poszukuje nowych leków, co raz bardziej skomplikowanej aparatury. Wymaga to często naszego wysiłku, uporu czy determinacji, utrudnianych nie rzadko przez kamienne schody, które pokonujemy często z mozołem jakby były ogromnymi głazami.

Jednak na ich szczycie jest nasz pacjent, czasem bardzo młody i niedojrzały, a innym razem świadomy już siebie i własnej choroby, zwłaszcza pacjent w stanie krytycznym. To dla niego ten trud, praca i dokształcanie, stwarzające szansę na powrót do zdrowia czy życia.

Czasem jednak farmakoterapia czy zaawansowane techniki pozaustrojowego leczenia niewydolności wielonarządowej nie przynoszą oczekiwanych efektów i mogą być uznane za uporczywą terapię. Ten ostatni aspekt jest wyjątkowo ważny w aktualnej sytuacji i będzie szeroko prezentowany podczas tej konferencji.

Mamy nadzieję, że zarówno wykłady uznanych Autorytetów w dziedzinie medycyny, prawa, psychologii i religii oraz szeroka dyskusja uczestników spotkania pozwolą na stworzenie podstaw do wypracowania jednolitych ogólnopolskich zasad postępowania dla dziecięcych oddziałów intensywnej terapii.

Do zobaczenia w Opalenicy.

Więcej informacji: http://www.anestezjologiadziecieca2018.pl/

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego