Wykład pt. "Senolityki i senostatyki w kosmetologii i medycynie - czy możemy się odmłodzić?"

Data wydarzenia: 24 maja 2024

Studenckie Koło Naukowe Technologii Farmaceutycznej serdecznie zaprasza na wykład, który odbywa się 24 maja o godz. 12:00 w sali 2009 w Centrum Biologii Medycznej. Gościem specjalnym tego spotkania będzie Prof. dr hab. n. med. Magdalena Górska-Ponikowska. Pani Profesor wygłosi wykład pt. "Senolityki i senostatyki w kosmetologii i medycynie - czy możemy się odmłodzić?".

Pani Profesor to najmłodsza kobieta z tytułem profesora nauk medycznych w Polsce, ponadto Kierownik Katedry i Zakładu Chemii Medycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Profesor wizytująca na Uniwersytecie w Stuttgardzie (Niemcy) oraz w Istituto Euro-Mediterraneo di Scienza e Tecnologia w Palermo (Włochy). Kierownik i pomysłodawczyni utworzenia na GUMed pierwszych w Polsce studiów podyplomowych „Trychologia Kliniczna”. Naukowo zajmuje się badaniem etiopatogenezy oraz patomechanizmów związanych z rozwojem i progresją chorób nowotworowych, neurologicznych, dermatologicznych i kardiologicznych. Ponadto zajmuje się opracowywaniem oraz wdrażaniem nowych leków o działaniu przeciwnowotworowym oraz antyneurodegeneracyjnym. Pani Profesor jest również autorką patentów z zakresu medycyny i kosmetologii. Może pochwalić się współczynnikiem IF >300. Oprócz znaczących sukcesów naukowych jest współwłaścicielką firmy kosmetycznej i autorka innowacyjnych dermokosmetyków SkinScience®. Pani Profesor otrzymała brązowy Krzyż Zasług, jest stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców oraz laureatką sopockiej muzy w dziedzinie nauki, człowiek roku art of BEAUTY Prestige Awards 2022.

Zainteresowane osoby zachęcam do zobaczenia kont na Instagramie: @profesormagdalena oraz @skinscience.dermocosmetics.