Międzynarodowa Konferencja "Starzenia się mózgu, neurodegeneracji oraz roli naturalnych związków w utrzymaniu zdrowia mózgu"

Data wydarzenia: 11 października 2023

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy!

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na Międzynarodową Konferencję na temat "Starzenia się mózgu, neurodegeneracji oraz roli naturalnych związków w utrzymaniu zdrowia mózgu". Konferencja odbędzie się jako trzydniowe wydarzenia w Centrum Naukowym Polskiej Akademii Nauk w Paryżu, w dniach 11-13 października 2023 r.

Oficjalnymi organizatorami wydarzenia są Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet w Bordeaux oraz Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja PAN.

Wybrane tematy:

Mejsce:
PAN Stacja Naukowa w Paryżu
74, rue Lauriston - 75116 Paryż

Celem wydarzenia jest stworzenie platformy wymiany myśli przez wiodących naukowców pracujących nad zagadnieniami chorób neurodegeneracyjnych i opracowywaniem rozwiązań neuroprotekcyjnych z wykorzystaniem naturalnych składników - polifenoli i interwencji żywieniowych oraz roli osi jelitowo-mózgowej w neurodegeneracji i neuroprotekcji.

W imieniu organizatorów:

Małgorzata Kujawska, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu