Szanowni Państwo,
wzorem roku ubiegłego, z przyjemnością zapraszamy na Konferencję Edukacyjno-Szkoleniową "Wielodyscyplinarne wsparcie rozwoju osób z zespołem Downa. Możliwości terapii w obrębie części twarzowej czaszki".
Spotkanie odbędzie się w dniu 2 grudnia 2018 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Patronat nad konferencją objął JM Rektor UMP prof. dr hab. Andrzej Tykarski i Dziekan Wydziału Lekarskiego II prof. dr hab. Zbigniew Krasiński.
Organizatorem wydarzenia jest Zakład Biochemii Klinicznej i Medycyny Laboratoryjnej Katedry Chemii i Biochemii Klinicznej Wydziału Lekarskiego II Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Konferencja przeznaczona jest dla pracowników uniwersytetów, przedstawicieli zawodów medycznych, nauczycieli i terapeutów oraz studentów kształcących się w języku polskim i angielskim.
Serdecznie zapraszamy do udziału rodziców i opiekunów osób z zespołem Downa, którzy będą mieli możliwość wysłuchania prezentacji i udziału w zaplanowanych dyskusjach i warsztatach oraz wymiany doświadczeń w kuluarach.
W tajniki odmienności genetycznej osób z zespołem Downa oraz możliwości wpływu na mechanizmy epigenetyczne wprowadzi nas Profesor Anna Latos-Bieleńska. Specjaliści mający wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z trisomią 21 omówią zagadnienia dotyczące diagnostyki i leczenia zaburzeń aparatu mowy i gryzienia, słuchu i widzenia. Omówione zostanie stosowanie EGCG oraz wsparcie dietetyczne osób z zespołem Downa. Przedstawione zostaną: międzynarodowy projekt Eurolinkcat ułatwiający komunikację rodziców dzieci z zespołem Downa z naukowcami realizowany w kilku krajach europejskich, raport „Problemy rodzin dzieci z zespołem Downa w Polsce – stan na przełomie 2017 i 2018 roku” oraz formy wsparcia przez asystenta osoby z niepełnosprawnością.
Zachęcamy zarówno uczestników, jak i studentów pracujących w Studenckich Kołach Naukowych, do zaprezentowania wyników swoich badań - szczegóły znajdziecie Państwo w zakładce Streszczenia
Mamy nadzieję, że poruszone przez nas zagadnienia spotkają się z Państwa zainteresowaniem. Zapraszamy do skorzystania z formularza rejestracyjnego.
Więcej informacji: http://trisomia21.ump.edu.pl
Do zobaczenia!
Prof. dr hab. Maria Iskra
Dr med. Miłosława Zowczak-Drabarczyk