XVIII Ogólnopolski Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych

Baner

W dniach 15-17 września 2022 r. miasto Poznań stanie się gospodarzem najważniejszego dla polskiej chirurgii dziecięcej wydarzenia edukacyjnego, jakim będzie XVIII Ogólnopolski Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych.

Chirurgia dziecięca to specjalność zabiegowa medycyny, której zakres działania obejmuje człowieka od pierwszych dni życia: okres noworodkowy – w tym dzieci przedwcześnie urodzone, niemowlęta, dzieci małe i duże aż do ukończenia 18 roku życia.

- Wydarzenie, z racji jego oficjalnego charakteru i krajowego formatu, ma stanowić doskonałą platformę implementacji nowości oraz wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami środowiska akademickiego, lekarskiego i biznesowego. To nasz główny cel – podkreśla prof. dr hab. n. med. Przemysław Mańkowski - Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych.

Tematem dyskusji będzie rola chirurgii dziecięcej w obecnym systemie opieki zdrowotnej. Eksperci porozmawiają o najnowszych osiągnięciach w tej dziedzinie, kierunkach jej rozwoju oraz o aktualnych wyzwaniach.

- Chcielibyśmy przy okazji tego Zjazdu zająć się w szczególności rolą współpracy zawodowej między chirurgami dziecięcymi a ogólnymi. Jest to często niedoceniany, a przecież niezwykle ważny wątek, który będzie przewijał się przez cały nasz program naukowy. Pragniemy przyjrzeć się punktowi widzenia wybitnych ekspertów z dziedziny chirurgii ogólnej i skonfrontować je z naszym podejściem. Może uda się wypracować wspólny i spójny model opieki nad pacjentem „od dzieciństwa do progu dorosłości”? – dodaje prof. Przemysław Mańkowski.

Polskie Towarzystwo Chirurgii Dziecięcej to stowarzyszenie naukowe, które powstało w 1965 r. Zrzesza lekarzy chirurgów dziecięcych oraz lekarzy innych specjalności interesujących się zagadnieniami chirurgii dziecięcej. Celem Towarzystwa jest poszerzanie wiedzy i stworzenie rekomendacji leczenia najczęstszych schorzeń w tej dziedzinie.

Zjazd odbędzie się w Concordia Design przy ul. Zwierzynieckiej 3 w Poznaniu. Szczegółowe informacje organizacyjne, program oraz panel rejestracyjny dostępne są na stronie www.chirurgia-dziecieca.com.

Dodatkowe informacje:
Marcin Trydeński