Wykład otwarty i zajęcia praktyczne z dr Simoną Pajaujiene

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu serdecznie zaprasza mieszkańców miasta i regionu do wspólnej aktywności. W ramach projektu Akademicki Poznań 20 maja 2024 r. na terenie uczelni odbędą się wykład otwarty oraz zajęcia praktyczne, w których prelegentką będzie Pani dr Simona Pajaujiene.

Dr Simona Pajaujiene (nauki społeczne, edukacja) jest profesorem nadzwyczajnym na Litewskim Uniwersytecie Sportu, gdzie prowadzi kursy związane z aktywnością fizyczną poprawiającą zdrowie i treningiem osobistym. Jest koordynatorem akademickim kilku modułów studiów. Jej badania koncentrują się na edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia, sprawności fizycznej i testach poznawczych, problemach z wizerunkiem ciała w sporcie, kontroli masy ciała oraz ćwiczeniami w ciąży i okresie poporodowym.

Jej doświadczenie w sektorze fitness wynosi około 30 lat. Była członkiem komitetu ds. standardów zawodowych EuropeActive (Bruksela) (2014-2019) i do tej pory uczestniczy w kilku technicznych grupach ekspertów (TEG) zajmujących się tworzeniem standardów europejskich. Jest aktywnym promotorem zdrowego stylu życia, nauki o sporcie poprzez radio, programy telewizyjne, artykuły, wideo. Jest gościnnym mówcą na różnych międzynarodowych wydarzeniach związanych ze sportem, aktywnością rekreacyjną i zdrowiem publicznym, prezenterem branży zdrowia i fitness na Litwie i za granicą. Uczestniczyła w wielu projektach UE i jest stale zaangażowana w szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje dla specjalistów od ćwiczeń, nauczycieli wychowania fizycznego, fizjoterapeutów, specjalistów zdrowia publicznego. Corocznie organizuje wizyty dydaktyczne na różnych europejskich uniwersytetach.

Organizatorem wydarzenia jest Zakład Nauk o Aktywności Fizycznej i Promocji Zdrowia AWF w Poznaniu we współpracy z Urzędem Miasta Poznania, w projekcie Akademicki Poznań.