Wykład otwarty dr. n. med. Raimonda van Duinena

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie otwartym dr. n. med. Raimonda van Duinena z Holandii, pt. "Bio-active, bio-compatible and bio-mimetic dentistry, less preparation, more treatment!", który odbędzie się w piątek 1 grudnia 2023 r. w godz. 11.30-12.30 w sali A budynku Centrum Kongresowo-Dydaktycznego UMP.

Tematyka dotyczyć będzie zarówno najnowszych trendów w odtwórczej stomatologii klinicznej, jak i analizy podstawowych grup materiałów stomatologicznych pod kątem właściwości fizykochemicznych i biokompatybilności.

Zaproszenie kierujemy szczególnie do lekarzy dentystów, lekarzy, farmaceutów,  chemików i diagnostów medycznych, zainteresowanych interakcją oddziaływania materiałów stosowanych we współczesnej stomatologii i medycynie, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki i leczenia chorób jamy ustnej.

Dr Raimond N.B. van Duinen jest lekarzem dentystą, absolwentem Uniwersytetu Medycznego ACTA w Amsterdamie. Jego prace badawcze i kliniczne doprowadziły do uznania cementów glasjonomerowych jako uniwersalnego materiału do wypełnień bezpośrednich. Współpracuje naukowo, prowadząc projekty i wykłady m.in. University Queen Mary, Londyn i University of Zagreb. W 2013 r. zainicjował działania International Biomimetic Expertise - grupy międzynarodowych ekspertów w dziedzinie biomimetyki, w której skład wchodzą wiodący naukowcy z całego świata (strona www: biodentistry.eu).

Wykład jest zorganizowany przez Klinikę Stomatologii Zintegrowanej, prof. dr hab. Elżbietę Paszyńską. Wszelkie pytania prosimy kierować na email: paszynska@ump.edu.pl.