< Cofnij

Wirtualny Bieg dla Afryki

Baner w kolorze niebieskim z napisem Bieg dla Afryki

Każdego roku wiosną Fundacja Redemptoris Missio organizowała charytatywny bieg dla Afryki. Chcemy kontynuować tę tradycję, lecz z uwagi na panującą sytuację musieliśmy zmienić jej formułę. W tym roku Bieg dla Afryki będzie biegiem wirtualnym. Zapraszamy biegaczy, amatorów biegania i tych którzy dopiero zaczynają przygodę z aktywnością fizyczną, aby do końca maja przynajmniej raz przebiegli swoją ulubioną trasę, a zdjęcie z niej opatrzone hasztagiem #NasiHerosi zamieścili na portalu społecznościowym lub wysłali na adres mailowy Fundacji: medicus@ump.edu.pl. Dołączając do akcji można dołożyć swoją cegiełkę do walki z koronawirusem w Afryce nabywając kubek charytatywny za pośrednictwem portalu misyjne.pl. Ze wszystkich zdjęć naszych biegaczy stworzymy kolaż i razem z zebranymi pieniędzmi prześlemy go polskim misjonarzom.

Pandemia COVID-19 dotknęła nie tylko Europę. W wielu afrykańskich państwach wirus sparaliżował działanie służby zdrowia i zrujnował gospodarkę. Coraz częściej problemem staje się głód. Pozostanie w domu w Afryce oznacza zupełnie coś innego niż pozostanie w domu w Europie. Obowiązek izolacji nakładany poprzez rządy poszczególnych państw ma inne, daleko idące skutki. W gorącym tropikalnym klimacie nikt nie robi zapasów. Większość Afrykańczyków, aby zdobywać pożywienie musi wychodzić z domu. Mieszkańcy afrykańskich wiosek i miasteczek najczęściej utrzymują się z drobnych prac dorywczych lub tego co uda się im wyhodować i sprzedać... Ale gdzie sprzedać skoro zamknięto bazary i obowiązuje zakaz zgromadzeń.

Bieg jest wyrazem społecznej solidarności, a zebrane w jego ramach fundusze zostaną przeznaczone na walkę z głodem w krajach Globalnego Południa.

Więcej informacji znajdą Państwo na facebooku Fundacji Redemptoris Missio.