< Cofnij

Nabór na II edycję Studiów Podyplomowych "Opieka farmaceutyczna w geriatrii - teoria i praktyka"

Pierwsze w Polsce Studia Podyplomowe z opieki farmaceutycznej w geriatrii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu!

"Opieka farmaceutyczna w geriatrii - teoria i praktyka" - edycja II

Zapraszamy na II edycję studiów "Opieka farmaceutyczna w geriatrii - teoria i praktyka". Jest to pierwsza taka propozycja w Polsce, będąca jednocześnie odpowiedzią na wymogi obecnej legislacji rynku farmaceutycznego, która opiekę farmaceutyczną traktuje jako obowiązkową, integralną część codziennej praktyki aptecznej zarówno aptek ogólnodostępnych, jak i szpitalnych.

Studia będą miały charakter praktyczny. Farmaceuci przy wsparciu merytorycznym farmaceuty z doktoratem z zakresu farmakologii klinicznej oraz lekarza geriatry - absolwentów European Academy for Medicine of Ageing (EAMA) pracować będą z pacjentami starszymi cechującymi się wielochorobowością i wielolekowością.

Absolwenci nabędą umiejętności w zakresie zbierania pogłębionego wywiadu medycznego i farmakoterapeutycznego oraz opracowania i wdrażania zindywidualizowanego planu opieki farmaceutycznej według unikatowego autorskiego modelu wypracowanego w ramach działalności naukowej Pracowni Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej UMP. Model ten został sprawdzony w praktyce aptecznej w Polsce, a jego efektywność została dowiedziona naukowo.

» Rekrutacja planowana jest do września 2020 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.
» Pierwszy zjazd: 17.10. 2020 r.
» Szczegółowe informacje

Serdecznie zapraszam!

Kierownik studiów podyplomowych
dr n. farm. Agnieszka Neumann-Podczaska