Nabór na I edycję Studiów Podyplomowych Muzykoterapia w podejściu Nordoff Robbins

Zapraszamy do udziału w I edycji SP Muzykoterapia w podejściu Nordoff Robbins. Są to pierwsze tego typu studia w Polsce, jak również w Europie Środkowo-Wschodniej!

Kompetencje muzykoterapeutyczne opierają się na trzech połączonych ze sobą obszarach wiedzy i praktyki: muzycznym, terapeutycznym i medycznym. Efektem połączenia wymienionych obszarów będzie stworzenie bazy wiedzy i doświadczeń, którą można określić ramowo jako: skoncentrowane na relacji człowieka z muzyką i osadzone w kontekście społecznym i zdrowotnym.

Aby zapewnić słuchaczom stosowne wykształcenie w każdym z powyższych zakresów, program studiów stworzony został we współpracy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu z Akademią Muzyczną w Poznaniu oraz Fundacją Nordoff Robbins Polska.

Logotypy

Kierownikami studiów są:

Muzykoterapia Nordoff Robbins, to forma tworzenia kultury dostępnej dla różnorodnych grup wiekowych i społecznych. Poprzez wspólne muzykowanie z terapeutą uczestnicy rozwijają swoje osobiste i społeczne umiejętności, dążąc do psychofizycznego dobrostanu.

Zajęcia w ramach studiów będą prowadzone w j. polskim i angielskim.

Zajęcia poprowadzi doświadczona kadra wykładowców Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Akademii Muzycznej w Poznaniu, muzykoterapeuci Nordoff Robbins, w tym wykładowcy zagraniczni, m.in. dr Alan Lem, absolwent studiów muzykoterapeutycznych na Uniwersytecie w Melbourne i studiów doktoranckich z muzykoterapii na Uniwersytecie Western w Sydney w Australii.

Informacje szczegółowe na stronie kierunku:
www.podyplomowe.ump.edu.pl/pl/kierunki/muzykoterapia-w-podejsciu-nordoff-robbins

Zapraszamy!

Katedra i Zakład Psychologii Klinicznej