Międzynarodowa Konferencja "Diagnoza rzeczywistości – teraźniejsze problemy dzieci, młodzieży i dorosłych"

Szanowni Państwo!

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w Międzynarodowej Konferencji „Diagnoza rzeczywistości - teraźniejsze problemy dzieci, młodzieży i dorosłych”, która odbędzie się on-line 14.04.2024 r.!

Jak co roku, do uczestnictwa w konferencji, zapraszamy badaczy różnych dyscyplin i praktyków, którzy w codziennej pracy mierzą się z współczesnymi problemami.

W zderzeniu z trudnościami, jakimi borykają się ludzie, niezależnie od ich wieku, etapu rozwojowego, czy miejsc w których realizują swój potencjał, kluczowe staje się dzielenie sposobami sprzyjającymi osiąganiu harmonii w życiu człowieka.

Podstawowym krokiem do konstruowania skutecznych interwencji służących jednostkom, jak i całym grupom, jest właściwa diagnoza zjawisk, procesów i otoczenia będącego naturalnym odniesieniem dla człowieka. Prelegentom tegorocznej konferencji proponujemy szerokie pojmowanie diagnostyki rzeczywistości – w celu różnorodnego, a tym samym inspirującego, podejścia do współczesnych problemów. Począwszy od wstępnych refleksji, dokładnego opisu teraźniejszości uwzględniającego trójtemporalną perspektywę czasową, przez tworzenie i dobór narzędzi weryfikujących aktualne procesy i wzmacniających pozytywne oddziaływanie na dobrostan człowieka, aż po dyskutowanie rezultatów i stawianie pogłębionych pytań, formułowanie wniosków i rekomendację działań praktycznych.

Mamy nadzieję, że nasze coroczne spotkanie będzie, jak zwykle, przestrzenią łączącą różne modele teoretyczne i badawcze wraz z niejednorodnymi spojrzeniami na człowieka. Pragnęlibyśmy, aby efektem konferencji była identyfikacja i eksploracja przyczyn oraz konsekwencji działań człowieka, w oparciu o analizę barier i możliwości wynikających z wielu czynników, zarówno tych zależnych od człowieka, jak i znajdujących się poza zakresem jego wpływu. Liczymy, że wspólnie przyjrzymy się rzeczywistości, która choć w temacie konferencji dotyczy anonimowych ludzi, to tak naprawdę, dotyczy nas wszystkich. Każdego dnia, to my wszyscy, realizujemy z sukcesem różne zadania, konfrontujemy z porażkami lub podejmujemy wyzwania mające znaczenie dla jakości naszego życia, jak osób w naszym otoczeniu.

Szczegóły i rejestracja: https://passhlondyn.eu/?page_id=12754