< Cofnij

Złoty jubileusz farmaceutów

Zdjęcie z uroczystości

Piękną tradycją naszego Uniwersytetu jest uroczyste odnawianie dyplomów ukończenia studiów po 50 latach. 17 maja, w Pałacu Działyńskich, spotkali się absolwenci Wydziału Farmaceutycznego, którzy dyplomy ukończenia studiów odebrali 50 lat temu.

Wszystkich zebranych przywitał Dziekan Wydziału Farmaceutycznego prof. dr hab. Lucjusz Zaprutko. Prorektor ds. Studenckich, prof. dr hab. Edmund Grześkowiak w swoim wystąpieniu podkreślał, że niezwykle ważna jest łączność absolwentów ze swoim Uniwersytetem, chodzi o związki zawodowe ale także o te nieformalne, emocjonalne, które stanowią o wspólnocie akademickiej. Wyraził szacunek dla dokonań zawodowych absolwentów, którzy 50 lat pracując w zawodzie farmaceuty, mają swój znaczący wkład w rozwój farmacji i wychowanie nowych pokoleń farmaceutów. Przedstawił także plany Uczelni dotyczące Wydziału Farmaceutycznego, mówił o nowych kierunkach studiów, a także o tym, że idea budowy Collegium Pharmaceuticum właśnie zaczęła się urzeczywistniać.

Dziekan profesor Lucjusz Zaprutko, zwracając się w serdecznych słowach do jubilatów, podkreślił znaczenie łączności pomiędzy dawną a współczesną tradycją akademicką. Dziękował za wytrwanie w tym wymagającym zawodzie, który jest rodzajem służby wobec chorych, za najwyższe umiejętności zawodowe poparte ogromnym doświadczeniem, za wierność zasadom etycznym.

Następnie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów. Z rąk Prorektora profesora Edmunda Grześkowiaka i Dziekana profesora Lucjusza Zaprutko odebrało je 43 absolwentów, którzy ukończyli studia w 1969 roku. Wraz z dyplomami specjalne karty gratulacyjne wręczył absolwentom Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów prof. dr hab. Przemysław Mikołajczak.

» Fotogaleria


Helena Czechowska
Fakty UMP