< Cofnij

Zdrowie pod Kontrolą

Już w weekend 9 i 10 kwietnia Oddział Poznań Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland ma zaszczyt zaprosić mieszkańców Poznania na VI edycję ogólnopolskiej inicjatywy o nazwie "Zdrowie pod Kontrolą". Wydarzenie odbywać się będzie na terenie Galerii Handlowej King Cross Marcelin w godzinach od 10.00 do 18.00. Z racji, że inicjatywa odbywa się z okazji Światowego Dnia Zdrowia, którego tematem w tym roku jest cukrzyca, profilaktyka tej choroby będzie miała dla organizatorów szczególne znaczenie.

Przez cały czas trwania imprezy studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu będą wykonywać bezpłatne pomiary stężenia cukru we krwi oraz edukować w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Nie zabraknie również innych prozdrowotnych atrakcji, będą odbywać się m.in. pomiary ciśnienia tętniczego, pomiary masy ciała i wskaźnika BMI oraz analiza składu ciała, porady na temat zdrowego odżywiania, nauka samobadania i wczesnego wykrywania nowotworów, wykonywanie badania EKG oraz spirometrii czy pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Będzie miała miejsce również nauka udzielania pierwszej pomocy, a dla najmłodszych zaś przygotowano "Szpital Pluszowego Misia" - wyjątkową zabawę, podczas której przyszli lekarze zatroszczą się o potrzeby zdrowotne ukochanych pluszaków Państwa pociech.

W zeszłorocznej edycji udało nam się przebadać ponad 13 000 osób, a wyedukować aż 25 000 w całym kraju.

Zdrowie to jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie dano nam w życiu, dlatego IFMSA-Poland gorąco zachęca do spędzenia soboty i niedzieli na pogłębieniu wiedzy na jego temat w miłej atmosferze.

O organizatorze:

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Stanowi część międzynarodowej federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.