X Ogólnopolska Akademia Pediatrii

W dniach 31.03-1.04.2023 r. w Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Rokietnickiej 8 odbyła się 10. jubileuszowa edycja Ogólnopolskiej Akademii Pediatrii. Wydarzenie po raz kolejny cieszyło się dużym zainteresowaniem - wzięło w nim udział ponad 150 uczestników z całej Polski.

Pierwszego dnia konferencji odbyły się dwa wykłady poruszające tematykę diabetologii oraz endokrynologii dziecięcej, następnie Sesja Quizowa z nagrodami oraz warsztaty z trepanobiopsji, laparoskopii i szycia chirurgicznego.

Drugi dzień zaczęliśmy od warsztatów: Gra Kliniczna z nagrodami, Scenariusze CSM, warsztaty z nakłucia lędźwiowego i USG. Następnie wysłuchaliśmy dwóch sesji wykładowych, w których wzięli udział również wykładowcy zaproszeni z innych uczelni naszego kraju poruszające tematy pediatrycznej opieki paliatywnej, neonatologii, neurologii oraz onkologii dziecięcej. Popołudniu odbyła się Sesja Konkursowa, po której nastąpiło oficjalne wręczenie nagród i zakończenie konferencji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na stronie internetowej oraz na naszym profilu na Instagramie.

Fotograf: Marta Zając