Wystawa zdjęć "Ukraina 2022-2023"

W rocznicę napaści Rosji na Ukrainę Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu współorganizuje w dniach 24-27 lutego 2023 roku w holu Collegium Pharmaceuticum przy ul. Rokietnickiej 3, wystawę zdjęć „Ukraina 2022-2023”. Autorem fotografii jest Marcin Staniewski - wolontariusz jeżdżący od początku wojny do Ukrainy z pomocą humanitarną (był m.in. we Lwowie, w Równem, Łucku, Iwano-Frankowsku, Charkowie, Półtawie, Czugujewie, Kurpiańsku, Kijowie, Boryspilu, Buczy, Irpieniu, Iziumie, Bałaklei, Słowiańsku, Konstantynówce, Bachmucie, Kramatorsku, Lymanie, Dnieprze, Czerkasach, Zaporożu, Dnioro).

Wystawa „Ukraina 2022-2023” jest wyrazem solidarności z narodem ukraińskim, przypomnieniem, że wojna nadal trwa i próbą uwrażliwienia na to, że pomoc wciąż jest potrzebna.