< Cofnij

Wykład otwarty Prof. Romana Jaeschke

Plakat

Prof. dr hab. n. med. Roman Jaeschke jest specjalistą chorób wewnętrznych, epidemiologiem, biostatystyk, ekspertem w zakresie Evidence Based Medicine (EBM), członkiem Polskiego Instytutu EBM. Jest on jednym z najczęściej cytowanych polskich naukowców na liście Thomson-Reuters, współpracuje z międzynarodowymi stowarzyszeniami (ATS, ACCP, SCCM) w zakresie tworzenia wytycznych klinicznych. 

Zainteresowania naukowe prof. Jaeschke'a skupiają się na opracowywaniu praktycznych wytycznych klinicznych, pomiarze jakości życia ludności oraz różnych aspektach metod nauczania powiązanych z medycyną opartą na dowodach. Aktywnie uczestniczy w procesie tworzenia wytycznych klinicznych we współpracy z kilkoma międzynarodowymi stowarzyszeniami (ATS,ACCP, SCCM).

Prof. Roman Jaeschke jest lekarzem-pedagogiem na Uniwersytecie McMaster w Hamiltonie. Jest głównym lekarzem zespołu szybkiego reagowania i intensywnej terapii w Szpitalu św. Józefa w Hamiltonie. Regularnie wykłada na przeddyplomowych i podyplomowych studiach na tematy związane z medycyną intensywnej terapii i praktyki opartej na dowodach.

Prof. Roman Jaeschke znalazł się na Liście Stu 2017 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie, na której zajął 69. miejsce.