Iván Ortega-Deballon PhD, LLB, NP, MSc z gościnnym wykładem

Zespół "ECMO dla Wielkopolski", Centrum Symulacji Medycznej oraz Klinika Kardiochirurgii i Transplantologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu serdecznie zapraszają na otwarty wykład "Making compatible Donation after Circulatory Determination of Death and Resuscitation through ECMO: Resuscitation (ECPR) and/or Organ Preservation (EISOR). A joint venture", który odbędzie się 28 maja 2021 roku o godz. 17:30 (45 min + 15 minut dyskusji).

Wykład gościnnie wygłosi Iván Ortega-Deballon PhD, LLB, NP, MSc
Associate Professor Universidad de Alcalá
Emergency Nurse, (H)EMS
Madrid, Spain

Temat wykładu obejmuje zagadnienia rozszerzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej u pacjentów z nagłym zatrzymaniem krążenia oraz potencjalnej donacji narządowej od zmarłych wskutek nieodwracalnego zatrzymania krążenia. Zagadnienia te są w Polsce nadal zmarginalizowana głównie ze względu na niedobór dedykowanych algorytmów postępowania i zespołów wyspecjalizowanych w zastosowaniu technik pozaustrojowych w stanach krytycznych. Prezentacja kierowana jest do wszystkich zainteresowanych medycyną ratunkową, intensywną terapią, medycyną stanów krytycznych oraz transplantologią.

Transmisję z wykład będzie można śledzić w niniejszej aktualności.