Wyjątkowa osoba w wyjątkowym miejscu

Przez 40 lat Pani mgr Hanna Bylińska, kustosz Biblioteki Wydziału Farmaceutycznego, niezrównana opiekunka bezcennych zbiorów, wspomagała w pozyskiwaniu literatury naukowej pracowników, magistrantów i doktorantów.

Biblioteka przez 90 lata była zaciszną przestrzenią do pogłębiania wiedzy, miejscem obron prac magisterskich i doktorskich, punktem wielu posiedzeń i spotkań z dumą prezentowanym gościom odwiedzającym Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Rok 2022 przynosi nieodżałowane zmiany, Biblioteka Wydziału Farmaceutycznego przestaje funkcjonować w lokalizacji dawnego Collegium Chemicum, a Pani mgr Hanna Bylińska przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Kończy się pewien etap historii, którego cząstkę utrwaliliśmy w poniższym materiale filmowym.