< Cofnij

Wśród najlepszych

Logo

Blisko 200 studentów położnictwa z całej Polski walczyło o tytuł Położnej Przyszłości. Jedną z najlepszych okazała się reprezentantka naszego Uniwersytetu, Pani Alicja Rupa, zajmując w rywalizacji IV lokatę.

Finał konkursu „Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy”, do którego zakwalifikowało się 15 najlepszych studentów, odbył się 25 kwietnia 2022 r. w siedzibie Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Celem współzawodnictwa była promocja zawodu położnej w Polsce, a udział w konkursie szansą na sprawdzenie wiedzy na poziomie ogólnokrajowym i sięgnięcie po nagrodę główną - miesięczny (płatny) staż w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie.

Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwała Kapituła Konkursowa, w składzie której nie zabrakło przedstawicielki naszej Uczelni, kierownik Zakładu Praktycznej Nauki Położnictwa i Prezes Polskiego Towarzystwa Położnych, dr hab. n. o. zdr. Beaty Pięty.

Organizatorem konkursu, objętego honorowy patronatem Ministra Zdrowia, było Centrum Medyczne „Żelazna” sp. z o.o. wraz z Polskim Towarzystwem Położnych.

- Fotogaleria z wydarzenia
- Relacja wideo