Wsparcie dla triathlonistów

W dniach 22-24 lipca 2016 r. odbyła się w stolicy Wielkopolski sportowa impreza na skalę europejską - Enea Challenge Poznań: Mistrzostwa Europy ETU 2016 w triathlonie.

Podczas trzydniowych zmagań, w których uczestniczyło około 5000 zawodników, rywalizowano na kilku dystansach. Najbardziej emocjonujące okazały się dystanse sprinterski, olimpijski, tzw. „połówka” (113 km) oraz długi (226 km), podczas którego każdy triathlonista miał do pokonania 3,8 km pływania w jeziorze maltańskim, 180 km jazdy na rowerze oraz bieg maratoński tj. 42,2 km.

W wydarzenie zaangażowali się również pracownicy Katedry Reumatologii i Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (mgr Aleksander Krawczyński, mgr Przemysław Keczmer oraz dr Mateusz Romanowski) wraz ze studentami fizjoterapii (Joanna Harabasz, Ewa Borowska, Szymon Przybylski, Marta Darcz, Manuela Nowakowska, Małgorzata Pyszczek, Kamila Pawlicka, Aleksandra Roszak, Justyna Rajczyk, Agata Raczak, Małgorzata Skrzypczak, Paulina Zawadzka i Mateusz Moskwa). Nasi wolontariusze zapewniali masaż zawodnikom docierającym na metę, przynosząc im ulgę po intensywnych zmaganiach.

Wolontariusze