< Cofnij

Wielkopolska Onkologia

Wielkopolska Onkologia to największy, wart 25 mln złotych, projekt z  zakresu profilaktyki nowotworów w Polsce finansowany ze środków norweskich. Jego realizatorem jest Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu, a partnerem nasz Uniwersytet Medyczny.

Dotychczasowy dorobek projektu Wielkopolska Onkologia to tysiące badań profilaktycznych. Będzie ich więcej, ponieważ w piątek, 17 czerwca uroczyście otwarto nowy pawilon diagnostyki onkologicznej: Pracownię Diagnostyki Hematologicznej, Bank Komórek Macierzystych oraz Zakład Patomorfologii Nowotworów.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele strony norweskiej oraz ambasady Norwegii. Ich gratulacje i entuzjastyczne słowa, świadczą o tym, że projekt realizowany jest wzorowo. W imieniu władz Uczelni darczyńcom dziękował prorektor, profesor Grzegorz Oszkinis i dyrektor Szpitala Przemienienia Pańskiego dr Jan Talaga. Prorektor Oszkinis podkreślał także, że Uczelnia może być dumna z faktu, że potrafimy realizować z sukcesem takie projekty. Dyrektor Talaga dziękował wszystkim zaangażowanym w realizację projektu, w szczególności dr. Rafałowi Staszewskiemu, pomysłodawcy i kierownikowi projektu.


» Fotogaleria