Warsztaty naukowe dla dzieci

W dniu 4 czerwca 2024 roku na terenie Collegium Pharmaceuticum odbyły się warsztaty naukowe dla dzieci realizowane w ramach projektu „Z farmacją na Ty” finansowanego z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Na Wydział Farmaceutyczny przybyło około 150 dzieci w wieku 6-8 lat z przedszkola i szkół podstawowych. W ramach wydarzenia zorganizowano różnorodne warsztaty tematyczne: mały diagnosta, zdrowe żywienie, jak powstają leki, jak zrobić kosmetyk oraz, przy współpracy z Katedrą Stomatologii Dziecięcej, profilaktyka dla zdrowia jamy ustnej. W ramach warsztatów przeprowadzono pasjonujące doświadczenia, eksperymenty i rozmowy z naukowcami oraz ekspertami pokazując, że trudne rzeczy można wyjaśnić w prosty i przystępny sposób.

Warsztaty naukowe dla dzieci

Logotypy