< Cofnij

Warsztaty Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej w Szpitalu Klinicznym przy Polnej

Warsztaty Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej w Szpitalu Klinicznym przy Polnej

W dniu 11 lutego 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Polnej odbywały się kolejne Praktyczne Warsztaty pt.:

Minimalnie Inwazyjna Chirurgia Miednicy Mniejszej - „krok po kroku”.

Warsztaty te zorganizowane zostały po raz kolejny z inicjatywy prof. Macieja Wilczaka - Kierownika Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

W roku 2020 planujemy kolejną edycję 5-ciu do 9-ciu warsztatów poświęconych między innymi kształceniu polskich lekarzy ginekologów w zakresie leczenia minimalnie inwazyjnymi metodami endoskopowymi. Schorzenia jakie będziemy leczyć metodami endoskopowymi to między innymi: wypadanie narządów płciowych, usuwanie mięśniaków macicy, mięśniakowato zmienionych macic, guzów jajników oraz endometriozy i innych schorzeń ginekologicznych. Niestety w Polsce często schorzenia te leczone są przez „otwarcie” jamy brzusznej, czyli zupełnie odmienną metodą operacyjną niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej, czy Stanach Zjednoczonych - mówi prof. Maciej Wilczak - koordynator Centrum.

Wspólnie z najwybitniejszymi specjalistami w zakresie Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej Miednicy Mniejszej z Austrii, Niemiec, Francji, Szwajcarii oraz Włoch wykonywane będą m.in. zabiegi laparoskopowego usuwania narządów płciowych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii medycznych takich jak system zamykania naczyń Ligasure, czy wykorzystywanie noża harmonicznego, które ograniczają do minimum konieczność stosowania podczas operacji szwów chirurgicznych.

Warsztaty Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej w Szpitalu Klinicznym przy Polnej

Podobnie jak w poprzednich edycjach w warsztatach wzięli udział lekarze z ośrodków pozauniwersyteckich szkoląc się w zakresie praktycznego wykorzystania tych nowatorskich i minimalnie inwazyjnych metod leczenia schorzeń ginekologicznych.

Podczas warsztatów wykonywano takie zabiegi jak:

Serdecznie zachęcamy wszystkie pacjentki do zapoznania się z zakresem zabiegów jakie wykonywane są w Centrum i zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Ginekologiczno - Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie dostępne są  informacje o działalności Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej.

Poniżej link do strony Szpitala oraz Katedry i Kliniki:

» www.gpsk.ump.edu.pl
» www.kzmid.ump.edu.pl