< Cofnij

VII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA

W dniach 26-27 kwietna 2024 roku w Krakowie,  odbył się VII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA, w którym udział wzięło 16 drużyn z najlepszych uczelni z całej Polski. Organizatorem turnieju jest Kierunek Dietetyka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

W tym roku nasz Uniwersytet reprezentowały:

Podczas konkursu sprawdzana była wiedza teoretyczna i praktyczna. W pierwszym dniu turnieju drużyny rozwiązywały test składający się z 50 pytań oraz krzyżówkę, licytowały i odpowiadały na pytania, a także rozpoznawały produkty spożywcze na podstawie ich składu oraz smaku i konsystencji. Podczas drugiego dnia zmagań uczestnicy analizowali przypadki kliniczne, następnie przeprowadzali wywiad żywieniowy, na podstawie którego modyfikowali jadłospis pacjenta i przygotowywali zalecenia dietetyczne.

Miło jest nam poinformować, że drużyn uplasowały się na 5. i 6. pozycji. Obu zespołom serdecznie gratulujemy.

Bez wątpienia były to ekscytujące i pełne wrażeń dwa dni, które poza okazją do sprawdzenia swojej wiedzy, dały naszym studentom możliwość na poznanie i nawiązanie współprac ze studentami innych uczelni kształcących przyszłych dietetyków.

VII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA  VII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA