V Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny

W dniach 24-25 maja 2024 r. w Zielonej Górze odbyły się V Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny, organizowane przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W zawodach wzięło udział 18 drużyn z uczelni medycznych, kół i stowarzyszeń studenckich z całego kraju. Celem zawodów było podniesienie umiejętności szycia chirurgicznego oraz integracja środowisk studenckich.

Mistrzami Polski w Szyciu Chirurgicznym zostali reprezentanci Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Dziecięcej z naszego Uniwersytetu w składzie: Iwona Anderko, Zuzanna Nogaj, Natalia Sak, Mateusz Szot. Wicemistrzami zostali również reprezentanci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w składzie: Patrycja Rusin, Filip Robakowski, Michał Bardan, Dawid Woszczyk. Trzecią lokatę zajęli studenci Uniwersytetu Opolskiego.

Warto zaznaczyć, iż jest to już kolejne wyróżnienie naszych studentów w tej dyscyplinie, gdyż w dniach 26-28 kwietnia 2024 r. drużyna w składzie: Filip Robakowski, Michał Bardan, Dawid Woszczyk, Julia Janecka zdobyła drugie miejsce w Zawodach Szycia Chirurgicznego podczas I Międzynarodowej Konferencji Naukowej SPINNAKER w Żywcu.

Pełni dumy składamy serdeczne gratulacje!

V Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny  V Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny

V Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny