20 maja 2024 roku w Rektoracie Naszej Uczelni JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jacek Stróżyński  podpisali umowę o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego a Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Przy podpisaniu dokumentu obecni byli również Pani Prorektor ds. Dydaktyki prof. dr hab. Małgorzata Kotwicka oraz Pan dr Roland Podlewski, którzy brali czynny udział przy nawiązaniu niniejszej współpracy.

Przedmiotem umowy jest współpraca partnerska w zakresie  działalności dydaktycznej i szkoleniowej,  w szczególności prowadzenie warsztatów interdyscyplinarnych oraz realizowanie wspólnych działań mających na celu podnoszenie wiedzy i umiejętności Studentów Uniwersytetu z udziałem Strażaków KW PSP w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Jako pierwsi w specjalistycznych zajęciach w jednostkach Straży Pożarnej będą brali udział studenci kierunku ratownictwo medyczne Wydziału Nauk o Zdrowiu. Natomiast pierwsze grupy ratowników medycznych pełniących służbę w strukturach PSP odbyły już zajęcia doskonalące w Centrum Symulacji Medycznej.

Zarówno Studentom jak i Strażakom życzymy owocnej współpracy.

Uroczyste podpisanie umowy o współpracy z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu  Uroczyste podpisanie umowy o współpracy z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu