< Cofnij

Trendy w ginekologii i położnictwie 2023

Konferencja i praktyczne warsztaty laparoskopowe z udziałem specjalistów z zagranicznych ośrodków oraz  Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego UM im. K. Marcinkowskiego.

Ostatnim warsztatom laparoskopowym realizowanym pod kierownictwem Profesora Macieja Wilczaka pt.: „Minimalnie inwazyjna chirurgia miednicy mniejszej, krok po kroku, stacjonarnie i on-line, które odbyły się  25 maja 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, towarzyszyła Konferencja „Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy 2023”, której uczestnicy w dniach 26-27 maja 2023 r. dyskutowali o nowoczesnych sposobach leczenia schorzeń ginekologicznych.

Podczas licznych sesji przedstawiono zagadnienia dotyczące leczenia operacyjnego technikami minimalnie inwazyjnymi, w których goście zagraniczni z Niemiec, Izraela, Austrii i Szwajcarii podzielili się wynikami swoich badań naukowych w zakresie stosowania minimalnie inwazyjnych metod leczenia operacyjnego.

W rozmowach i ringach merytorycznych uczestniczyli specjaliści z zakresu ginekologii i położnictwa z polskich i zagranicznych ośrodków, m.in. Prof. Ewa Barcz, Prof. Paweł Szymanowski, dr Gil Levy, Prof. Piotr Chłosta, Prof. Marek Szczepkowski, prof. Piotr Sieroszewski, Prof. Hubert Huras oraz Prof. Jarosław Kalinka. Przedstawiali zagadnienia leczenia operacyjnego komplikacji operacyjnych w zakresie współpracy z ginekologami w leczeniu schorzeń ginekologicznych oraz omawiali aspekty krwotoków w okresie okołoporodowym jako aktualny problem kliniczny.

Edukacja przede wszystkim

Uczestnikami konferencji w znakomitej części byli lekarze, którzy prowadzili warsztaty w Szpitalu na Polnej. „Podczas takich warsztatów świat uczy się od nas i my od świata możemy się nauczyć tego samego - czyli wymiany poglądów między jedną a drugą grupą lekarzy" - tak o wartościach edukacyjnych zakończonych warsztatów laparoskopowych w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej w Poznaniu, w Szpitalu na Polnej, mówił ich pomysłodawca i koordynator Profesor Maciej Wilczak.

„Jestem w Poznaniu chyba już piąty raz - mówi dr Burghard Abendstein z ośrodka w Austrii - i widzę jakie zmiany zaszły w Szpitalu na Polnej. Profesor Maciej Wilczak ma wizję, proces kształcenia obejmuje nie tylko doświadczoną kadrę, ale i młodych lekarzy, a to sprawia, że rokowania dla Pacjentek stają się coraz lepsze”.

Relacje  z warsztatów, a także informacje o konferencji przekazywały media:

» Teleskop (od 5:36)
» Teleskop (od 8:01)
» Radio Poznań
» Rynek Zdrowia
» Wielkopolska Warta Poznania

Image

Image

» Kalendarz, informacje o zapisach na warsztaty i o działalności Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej w Szpitalu na Polnej
» Więcej informacje o bezpłatnych konsultacjach i zabiegach realizowanych w Centrum