Szpital na Polnej dla Redemptoris Missio

W Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 24 marca 2023 r. odbyło się niesamowite spotkanie. Dyrekcja Szpitala na Polnej - Pan Profesor Maciej Wilczak, Pani Dyrektor Magdalena Ozorowska oraz Pan Dyrektor Michał Będźmierowski przekazali Fundacji Redemptoris Missio, którą reprezentowała Pani Prezes Justyna Janiec-Palczewska, urządzenia i sprzęt  dla szpitali w Kamerunie.

Szpital na Polnej podarował m.in. inkubatory, sterylizatory, łóżka transportowe i fotele ginekologiczne. To wszystko uratuje życie tysiącom osób i zapewni funkcjonowanie 28 szpitalom i przychodniom, które każdego dnia pomagają niezliczonej liczbie pacjentów. Do tych ośrodków zdrowia pacjenci często zgłaszają się już z zaawansowanymi zakażeniami, niejednokrotnie po interwencji miejscowych szamanów i czarowników. Afrykańskie kobiety decydują się na poród w szpitalu dopiero wtedy, gdy czują, że zbliżający się poród różni się w swoim przebiegu od poprzednich. Wówczas przebywają na piechotę wiele kilometrów, by uzyskać pomoc. Ich mamy i babki rodziły swoje dzieci w chatach, ale jeśli był to poród powikłany, kończył się zgonem matki i dziecka.

Jak podkreślił Pan Profesor Maciej Wilczak w rozmowie z dziennikarzami Szpital na Polnej jest zaszczycony z tego powodu, że może być częścią wsparcia tak pięknej idei. Z ogromną radością wspieramy Fundację, to już kolejna nasza współpraca. Dla lekarzy w afrykańskich ośrodkach misyjnych sprzęt z polskich szpitali to ogromne wsparcie, a przede wszystkim dzięki niemu mogą ratować życie i zdrowie tych, którzy tego potrzebują.