Sukcesy SKN przy Klinice Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji

W ostatnich tygodniach Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji odniosło kilka znaczących sukcesów naukowych.

W dniach 23-25 maja br. w Międzyzdrojach odbyło się XV Jubileuszowe Sympozjum Fizykodiagnostyki i Fizjoterapii Stomatologicznej i Medycznej „Stomatologia interdyscyplinarna”. W ramach VI Zachodniopomorskiego Sympozjum Młodych Naukowców obie zaprezentowane prace zostały nagrodzone:

Natomiast tydzień wcześniej w ramach konkursu prac Słuchaczy Szkół Doktorskich, Studenckich Kół Naukowych i Studentów podczas XVI Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Dydaktycznej „Środowisko a stan zdrowia jamy ustnej” (15-16 maja br.) praca pt. „Preferencje dotyczące zastosowania bezpośredniego przykrycia miazgi wśród polskich lekarzy dentystów - badanie ankietowe” (Monika Nowak, Jakub Zdrojewski, Jakub Jankowski, Kacper Nijakowski, Anna Surdacka) zdobyła III miejsce.

Ponadto, dzięki niewątpliwie wyróżniającemu się dorobkowi naukowemu, wśród 10 finalistów XV edycji konkursu Studencki Nobel w kategorii „Medycyna i farmacja” znalazł się przewodniczący SKN Jakub Jankowski (opiekun naukowy dr hab. Kacper Nijakowski).

Serdecznie gratulujemy!

Sukcesy SKN przy Klinice Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji