Stypendium Fundacji Kościuszkowskiej

Z satysfakcją informujemy, że dr n. farm. Marta Szukalska z Laboratorium Badań Środowiskowych Katedry i Zakładu Toksykologii otrzymała Stypendium Fundacji Kościuszkowskiej celem realizacji projektu badawczego w Rutgers - The State University of New Jersey.

W czasie trzymiesięcznego pobytu w Stanach Zjednoczonych, dr n. farm. Marta Szukalska będzie prowadzić badania dotyczące roli makrofagów i mechanizmów zapalnych uszkodzenia tkanki płucnej w wyniku ekspozycji na papierosy elektroniczne z wykorzystaniem modelu ex vivo precyzyjnie pociętych skrawków płuc (ang. precision cut lung slices, PCLS). Badania będą prowadzone w Laboratorium prof. Debry L. Laskin, Ph.D, kierownika Katedry Farmakologii i Toksykologii w Ernest Mario School of Pharmacy.

Fundacja Kościuszkowska promuje polsko-amerykańską współpracę poprzez wymianę międzynarodową w dziedzinach edukacji, nauki oraz kultury. Fundacja przyznaje corocznie stypendia wyjazdowo-pobytowe oraz granty dla Polaków na studia, badania naukowe i/lub dydaktykę w uniwersytetach lub innych instytucjach realizujących kształcenie wyższe w Stanach Zjednoczonych.

dr n. farm. Marta Szukalska