Stypendium Fundacji Kościuszkowskiej

Z satysfakcją informujemy, że dr hab. Aleksandra Uruska, z Katedry i Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych otrzymała Stypendium Fundacji Kościuszkowskiej, celem realizacji projektu badawczego w University of Texas Southwestern Medical Center.

Aktualnie, w ramach 3-miesięcznego stażu dr hab. Aleksandra Uruska prowadzi badania funkcji i właściwości lipoprotein wysokiej gęstości w cukrzycy typu 1. Opiekunem projektu jest prof. Anand Rohatgi M.D., M.S.C.S., F.A.C.C., F.A.H.A., z Department of Internal Medicine’s Division of Cardiology.

Fundacja Kościuszkowska promuje polsko-amerykańską współpracę poprzez wymianę międzynarodową w dziedzinach edukacji, nauki oraz kultury. Fundacja przyznaje corocznie stypendia wyjazdowo-pobytowe oraz granty dla Polaków na studia, badania naukowe i/lub dydaktykę w uniwersytetach lub innych instytucjach realizujących kształcenie wyższe w Stanach Zjednoczonych.

Grafika