Studio Dydaktyki Zdalnej im. Władysława Manikowskiego

W dniu 17 marca 2023 r. w Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym im. W. Degi w Poznaniu odbyło się uroczyste otwarcie Studia Dydaktyki Zdalnej im. Władysława Manikowskiego.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz Uczelni oraz Szpitala. Z ramienia Uczelni uroczystość uhonorował Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą profesor Michał Nowicki, natomiast Szpital był reprezentowany przez Dyrektora dr. n. med. Przemysława Daroszewskiego.

Studio powstało z inicjatywy profesora Leszka Romanowskiego w odpowiedzi na powszechne stosowanie nauczania zdalnego. W Studiu jest możliwość profesjonalnego nagrywania materiałów dydaktycznych, prowadzenia wykładów online. Unikatową funkcją jest możliwość połączenia na żywo z salą operacyjną i przesyłu obrazu w czasie rzeczywistym na zewnątrz.

Patronem Sali jest profesor Władysław Manikowski, kierownik Katedry i Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki w latach 1981-2008, światowy pionier chirurgii ręki. Pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Instytutu Ortopedii i Rehabilitacji oraz Dziekana Wydziału Lekarskiego I.

Studio Dydaktyki Zdalnej im. Władysława Manikowskiego Studio Dydaktyki Zdalnej im. Władysława Manikowskiego