Studenci UMP dla Ukrainy

Plakat

22 kwietnia 2022 r. zakończyły się działania związane ze zbiórką darów dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie. Zbiórka „Studenci UMP dla Ukrainy” trwała łącznie 53 dni. Wzięło w niej udział ponad 60 wolontariuszy (studentów i pracowników naszego Uniwersytetu), a wydanych zostało łącznie 12 dostaw darów dla 7 różnych ośrodków pomocy.

Ilościowo na pierwszym miejscu zdecydowanie znalazły się środki opatrunkowe (gazy, bandaże, opaski elastyczne, plastry), których łącznie zebrano ponad 1000. Drugie miejsce zajęły środki higieny osobistej - szczoteczki i pasty do zębów, których zebrano niemal 700 sztuk! Z kolei wśród najbardziej niespodziewanych darów znalazły się apteczka wojskowa IFAK, skrzypce oraz rower.

Wsparcie otrzymały:

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za dotychczasową pomoc, wsparcie rzeczowe i poświęcenie swojego wolnego czasu!

Plakat

Od wtorku, 1 marca 2022 r., organizacje studenckie Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego prowadzą zbiórkę rzeczy, które są potrzebne Uchodźcom w Polsce oraz obywatelom Ukrainy pozostającym w swoim kraju. Zbiórka będzie trwała do odwołania, a zgromadzone przedmioty będą przekazywane organizacjom charytatywnym i instytucjom, które organizują większe zbiórki oraz osobom prywatnym, które są bezpośrednio zaangażowane w transport rzeczy.

Wszystkich którzy chcą pomóc prosimy o sprawdzenie, jakie rzeczy są aktualnie potrzebne. Niech nasza pomoc nie będzie przypadkowa.

Lista potrzeb jest na bieżąco aktualizowana tutaj: tiny.cc/potrzeby

Nie zbieramy i nie przyjmujemy ubrań! Prosimy o przynoszenie rzeczy tylko z listy potrzeb!

Dary można zostawiać w wyznaczonych pojemnikach w budynkach Uczelni (pojemniki będą opróżniane codziennie):
» Biblioteka Główna UMP
» Collegium Stomatologicum
» Centrum Biologii Medycznej
» Centrum Symulacji Medycznej
» Collegium Pharmaceuticum
» Collegium Anatomicum
» DS Eskulap
» DS Karolek
» DS Wawrzynek

Dodatkowo większe paczki można dostarczać codziennie od 1 marca 2022 r. od 12:00 do 18:00:
» Biuro IFMSA-Poland Oddział Poznań (DS Aspirynka, ul. Rokietnicka 6)