< Cofnij

StRuNa-10

Statuetki

Z niekłamaną satysfakcją informujemy, że Uniwersytet Medyczny w Poznaniu zajął drugie miejsce w ogólnopolskim plebiscycie Studenckiego Ruchu Naukowego (StRuNa), którego celem było wyłonienie uczelni o najwyższej aktywności studenckich kół naukowych.

Podczas uroczystej Gali StRuNa, która miała miejsce w formie on-line w dniu 15 listopada br., w 10-lecie istnienia Studenckiego Ruchu Naukowego, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu otrzymał Statuetkę StRuNa-10, którą - w sposób symboliczny - przyjął Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą - prof. Michał Nowicki.

To niezwykle ważne wyróżnienie, które podsumowuje 10 lat działalności studenckich kół naukowych w naszej Uczelni. Co ciekawe, w ww. plebiscycie UMP zdystansowało Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza, ustępując jedynie Politechnice Warszawskiej.

Szczególne podziękowania i brawa należą się wszystkim naszym studentom zaangażowanym w działalność kół. Dziękujemy również opiekunom kół oraz Zarządowi Studenckiego Towarzystwa Naukowego UMP!