< Cofnij

Status Europejskiej Strony Referencyjnej

Logo EIPSzanowni Państwo,

miło nam poinformować, że uzyskaliśmy status Europejskiej Strony Referencyjnej w ramach naszego  partnerstwa w innowacji na rzecz aktywnego i zdrowego starzenia się w Europie. Uzyskanie certyfikatu w ramach EIP on AHA zostało potwierdzone przez Komisję Europejską. To „jedno-gwiazdkowe” wyróżnienie i zakwalifikowanie naszej działalności w Wielkopolsce do modelu opartego na zrównoważonej współpracy pomiędzy Uniwersytetem, Urzędem Marszałkowskim, Szpitalami Klinicznymi oraz businessem pokazuje, że jesteśmy w grupie najlepszych regionów/ośrodków, które aktywnie pracują na rzecz osób starszych w Europie. Dodatkowo, certyfikat ten jest najlepszym  potwierdzeniem naszej aktywnej i skutecznej działalności w oparciu o nowoczesne technologie na rzecz seniorów z regionu Wielkopolski.

Nasza aktywność w ramach sieci Reference Site jest jednoczesnym umiędzynarodowieniem naszej aktywności w prężnie działającej europejskiej społeczności w ramach innowacji medycznych. Zapewnia rozwój naszego ekosystemu w Regonie i daje możliwość wymiany doświadczeń i uczenia się od tych ośrodków, które jeszcze szerzej wykorzystują technologie medyczne na co dzień. Certyfikat „Reference Site” potwierdza naszą działalność w Wielkopolsce jako katalizatora w regionie i może zachęcać kolejnych przedsiębiorców do współpracy nad opracowaniem innowacyjnych rozwiązań. Ponadto,  potwierdza nasz wkład w rozwój regionalnych strategii na rzecz innowacji, gospodarki i inteligentnej specjalizacji w regionie Wielkopolska. Współpraca z nowymi, europejskimi partnerami pracującymi w różnych grupach tematycznych na rzecz zdrowego starzenia się daje możliwość aplikowania o wspólne granty europejskie (w ramach H2020) i wzmacnia naszą pozycję na arenie międzynarodowej. Tak więc certyfikat Reference Site jest znaczącym i prestiżowym otwarciem roku 2020 dla naszej naukowej wspólnoty akademickiej, z którego możemy korzystać również przy okazji składania indywidulanych wniosków grantowych.

Więcej informacji na temat “The Extended Third Call for Reference Sites of the European Innovation Partnership for Active and Healthy Ageing (EIP on AHA)” można znaleźć na stronie internetowej: https://ec.europa.eu/eip/ageing/reference-sites_en.