Spotkanie biostatystyków zrzeszonych w ISCB

W dniach 15-16 października 2021 r. podczas wspólnej konferencji naukowo-szkoleniowej Polskiej Grupy Narodowej ISCB oraz Katedry i Zakładu Informatyki i Statystyki UMP mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszego Uniwersytetu prawie 50 statystyków i badaczy z całej Polski zajmujących się statystyką w naukach medycznych.

Sesja szkoleniowa rozpoczęła się zaskakująco, wykładem profesor nauk humanistycznych dr hab. Anity Magowskiej wprowadzającym zaproszonych gości w świat „Lekarza w Krainie Czarów”, a zakończyła wystąpieniem pracownika Urzędu Statystycznego w Poznaniu dr Wandy Nawary.

Zdjęcie

Drugiego dnia konferencji sesja naukowa przeprowadziła słuchaczy po meandrach statystyki w medycynie. Omawiano i gorąco dyskutowano zagadnienia analiz jedno- i wielowymiarowych, kończąc na wielowymiarowych meta-analizach.

Zdjęcie

Jednym ze znamienitych gości wydarzenia był Wiceprezydent Międzynarodowego Towarzystwa Biostatystyki Klinicznej prof. Tomasz Burzykowski pracujący jako profesor biostatystyki/bioinformatyki na Uniwersytecie Hasselt oraz jako wiceprezes ds. badań naukowych w International Drug Development Institute (Belgia).

Zdjęcie

Doświadczeni biostatystycy oraz ich młodsi współpracownicy wymieniali się spostrzeżeniami nie tylko podczas sesji wykładowych i plakatowych, ale także w kuluarach.

Zdjęcie

Najzdolniejszym, młodym biostatystykom wręczono 3 nagrody za najciekawsze plakaty. Laureatem nagrody głównej została mgr Michalina Luśtyk reprezentująca Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, za plakat pt.: "Zastosowanie Teorii Odpowiedzi na Pozycje Testu w ocenie trafności i rzetelności skali Oceny Stanu Odżywiania".

Zdjęcie

Na kolejne spotkanie biostatystyków zrzeszonych w ISCB oraz pasjonatów statystyki medycznej, które planowane jest wiosną 2022 roku, zapraszamy już dzisiaj na Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Osoby zainteresowane takim spotkaniem zapraszamy do kontaktu z dr hab. Barbarą Więckowską pod adresem: barbara.wieckowska@ump.edu.pl.