Sportowe święta Jubilatów

Zdjęcie

Cztery poznańskie Uczelnie świętujące Jubileusz 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego wspólnie celebrowały Dzień Sportu, którego zwieńczeniem była uroczysta Gala Sportu.

8 maja podczas otwarcia Dnia Sportu w obiektach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, w obecności przedstawicieli władz uczelni, władz miasta oraz Organizacji Środowiskowej AZS wręczone zostały wyróżnienia  dla najlepszych sportowców. Akademickim Mistrzyniom Polski w tenisie, Mistrzom Polski Uczelni Medycznych w koszykówce, w piłce nożnej, w tenisie stołowym, pływaniu, medalistom Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych i Akademickich Mistrzostw Wielkopolski wyróżnienia oraz listy gratulacyjne wręczyli prof. dr hab. Edmund Grześkowiak Prorektor ds. Studenckich oraz dr Janusz Przybylski Kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

W ramach tego wyjątkowego Dnia Sportu rozegrane zostały zawody w różnych dyscyplinach, także tych historycznych. W przeciąganiu liny drużyna naszej Uczelni w składzie: prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska, prof. dr hab. Filip Rybakowski oraz studenci Aleksandra Pilarczyk (fizjoterapia), Monika Andrzejczak (farmacja), Maria Szramiak (położnictwo), Maciej Konopka (lekarski), Łukasz Nyczak (ratownictwo medyczne), Mateusz Polaszek (fizjoterapia) wywalczyła III miejsce. Natomiast w grze w pierścieniówkę drużyna w składzie dr Piotr Kordel  oraz studenci Laura Mikołajewicz (fizjoterapia), Klaudia Neuman (analityka medyczna), Martyna Kaczmarek (fizjoterapia), Wiktor Tkaczewski (fizjoterapia), Patryk Sztoban (fizjoterapia), Filip Lorek (lekarski) zajęli I miejsce. Możemy się również pochwalić III miejscami w turnieju unihokeja oraz w turnieju piłki nożnej. W ramach Dnia Sportu odbył się również XXVI Bieg Wiosenny UAM im. Jerzego Żeligowskiego, maraton Fitness i maraton jogi, w których licznie reprezentowali Uniwersytet Medyczny nasi studenci.

Medalistów olimpijskich, mistrzów świata i Europy, reprezentantów kraju, osoby zasłużone i wspierające rozwój sportu oraz wybitnych absolwentów na uroczystej Gali uhonorowano medalami 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Z naszej Uczelni medale otrzymali:

Jednym z punktów Gali było także wręczenie nagród zwycięzcom poszczególnych kategorii Półmaratonu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, który odbył się 14 kwietnia br. w ramach 12. PKO Poznań Półmaratonu. Wśród absolwentek najlepsza była Magdalena Lewandowska (AWF), przed Katarzyną Szkodą (UAM) oraz Agatą Oszmałek (UAM). W tej samej kategorii wśród mężczyzn zwyciężył Jacek Szymańczuk (UAM), drugie miejsce zajął Piotr Cieszyński (UAM), natomiast trzecie Patryk Domański (AWF). Wśród pracowników w kategorii kobiet najszybciej do mety dobiegła Magdalena Jaworska (UPP), przed Ewą Śliwicką (AWF) oraz Magdaleną Jałowską (UMP). Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Sławomir Marszałek (AWF), drugie - Mateusz Kozinoga (UMP), a trzecie - Filip Przymusiński (UAM). Wśród studentek zwyciężyła Rozalia Gapska (UAM), przed Adrianną Olszewską (UMP) i Agnieszką Augustyniak (AWF). Najszybszym studentem był Adrian Żakowski (UAM), drugie miejsce zajął Maciej Grabek (AWF), a trzecie - Andrzej Kowalczyk (UAM). Ostatnią kategorię stanowili przyjaciele Uniwersytetu Poznańskiego. Wśród kobiet wygrała Hanna Kotwica, przed Izabelą Ambroziak oraz Joanną Marciniak. Wśród mężczyzn najszybszy był Sylwester Augustyński, przed Rafałem Grabskim i Filipem Graczykiem. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne oraz pamiątkowe puchary i medale.

W tym wyjątkowym wieczorze uczestniczyli przedstawiciele Władz Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu: prof. dr hab. Michał Musielak Prorektor ds. Organizacji, Promocji i Współpracy z Regionem i prof. dr hab. Edmund Grześkowiak Prorektor ds. Studenckich.

» FOTOGALERIA