< Cofnij

Specjalny szczyt ONZ na temat zakończenia epidemii AIDS

W dniach 8-10 czerwca w kwaterze głównej Organizacji Narodów Zjednoczonych odbywa się specjalny szczyt ONZ na temat zakończenia epidemii AIDS. Przedstawiciele krajów i organizacji z całego świata uczestniczą w pracach nad deklaracją, która ma za zadanie wzmocnić finansowanie i strategię w celu zmniejszenia nowych zakażeń HIV i zakończenia epidemii AIDS.

Nasza studentka kierunku lekarskiego - Michalina Drejza - reprezentuje studentów medycyny z całego świata jako Pełnomocnik ds. Zdrowia Seksualnego i Reprodukcyjnego i AIDS Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny (IFMSA). Jako współkoordynator pracy rady młodych The PACT (Youth Constituency) Wspólnego Programu Narodów Zjednoczonych ds. Zwalczania HIV i AIDS (UNAIDS) jej zadaniem jest rzecznictwo na temat dostępu do terapii antyretrowirusowej, polityki w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego młodzieży i osób młodych, a także - jako przyszły lekarz - eliminacji stygmatyzacji i dyskryminacji osób żyjących z HIV i AIDS.

Obecni studenci mogą być świadkami zakończenia epidemii AIDS. Potrzeba nam jednak rzetelnej edukacji i walki z dyskryminacją osób żyjących z HIV i AIDS! Oddział Poznań IFMSA-Poland prowadzi wiele kampanii i projektów w tym zakresie. Więcej informacji dostępnych na www.poznan.ifmsa.pl.