< Cofnij

Ratownicy na podium

Trzy dni, siedem zadań, dwadzieścia trzyosobowych zespołów i nieskończona ilość emocji - w dniach 20-22 maja w ośrodku „Orle Gniazdo” na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej odbyły się VII Ogólnopolskie Zawody Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym.

Reprezentanci naszej Uczelni (III rok ratownictwa medycznego) - Bartosz Michalski (kierownik zespołu), Julia Przekwas, Mateusz Marcinkowski oraz opiekun drużyny mgr Tomasz Kłosiewicz stanęli na podium zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w zadaniu „WODA”. Musieli zmierzyć się z realnymi scenariuszami medycznymi, zarówno dziennymi jak i nocnymi, radząc sobie w specjalnych, niecodziennych warunkach.

Zawodom towarzyszyła międzynarodowa konferencja naukowa „Organizacja i funkcjonowanie systemu ratownictwa medycznego w Polsce i Europie” zorganizowana przez Wyższą Szkołę Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Prelegentami byli wybitni specjaliści z zakresu ratownictwa medycznego i medycyny ratunkowej z Polski, Czech i Ukrainy.

 

Ratownictwo medyczne - nagroda