Projekt MIKO+ - innowacyjne połączenie medycyny ze sztuką

Studentki School of Form Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska wykonały oryginalny projekt biżuterii z funkcją terapeutyczną dostosowaną do problemów współczesnego świata. Projekt ten zwyciężył podczas Konkursu Prac Dyplomowych w trakcie Global Grad Show w Dubaju pokonując 200 prac z całego świata.

W projekcie znaczny swój udział miał nasz Uniwersytet - w Katedrze i Klinice Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki UMP wykonano badania biomechaniczne i elektrofizjologiczne potwierdzające skuteczność powstałych form. Konsultantem merytorycznym i terapeutycznym przy powstawaniu projektu oraz wykonującą badania funkcjonalne była dr n. med. Marta Jokiel. Dzięki wygranej studentki mogą kontynuować swój projekt i obecnie biżuteria poddawana jest weryfikacji przez grupę ochotników.

Miko +