Prof. Leszek Kubisz w Komitecie Fizyki Medycznej, Radiobiologii i Diagnostyki Obrazowej PAN

W wyniku przeprowadzonych wyborów członków Komitetów Naukowych PAN, prof. Leszek Kubisz został powołany przez dziekana Wydziału V Nauk Medycznych na członka Komitetu Fizyki Medycznej, Radiobiologii i Diagnostyki Obrazowej przy Wydziale Medycznym Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2024-2027.

Profesor jest absolwentem Wydziału Fizyki i Matematyki UAM kierunku fizyka, związany zawodowo z Katedrą Biofizyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Stopień doktora z zakresu nauk przyrodniczych oraz stopień doktora habilitowanego nauk medycznych uzyskał na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu za badania dotyczące wpływu promieniowania jonizującego na właściwości fizyczne kości i kolagenu. Zainteresowania naukowe obejmują wpływ promieniowania jonizującego na właściwości fizyczne tkanek oraz wpływ pól magnetycznych na organizmy żywe. Zajmuje się obiektywnymi metodami oceny stanu skóry jak również praktycznym wykorzystaniem kolagenu.

W ramach działalności w Komitecie Naukowym PAN pragnie zająć się zagadnieniami dotyczącymi wpływu i wykorzystania pól elekromagnetycznych na organizmy żywe, współdziałać przy wprowadzaniu w życie i upowszechnianiu działalności reprezentowanej dyscypliny i pokrewnych dyscyplin medycznych. Jednym z priorytetów jest popularyzacja osiągnieć w tym zakresie naukowców naszej Uczelni.

Prof. Leszek Kubisz  Powołanie