< Cofnij

Praktyczne Warsztaty - "Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym"

W Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej Miednicy Mniejszej w dniu 28.05.2021 r. odbyły się kolejne cykliczne warsztaty pt.: "Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym".

Ten rodzaj minimalnie inwazyjnych zabiegów wykonywanych we wnętrzu jamy macicy nie wymaga znieczulenia ogólnego, a podczas trwania zabiegu pacjentka jest całkowicie świadoma. Poza możliwością rozmowy z  lekarzem wykonującym zabieg każda z pacjentek może obserwować na ekranie monitora poszczególne etapy wykonywania tego minimalnie inwazyjnego zabiegu, a po około 2 godzinach po zabiegu wypisywana jest do domu - tłumaczy koordynator Centrum prof. Maciej Wilczak.

Podczas tej edycji warsztatów prof. Wilczak wraz z zespołem Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka „krok po kroku” przedstawiali szkolącym się lekarzom najnowsze zasady i techniki stosowane w nowoczesnej histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej wykonywanej w znieczuleniu miejscowym.

Ta nowoczesna metoda rozpoznawania i leczenia zmian chorobowych zlokalizowanych we wnętrzu macicy jest alternatywą dla zabiegów w znieczuleniu ogólnym, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko tego typu zabiegu.

Podczas Praktycznych Warsztatów Histeroskopowych wykonano 6 zabiegów endoskopowych z wykorzystaniem systemu znieczulenia miejscowego Hystero-Block. W warsztatach stacjonarnych z zachowaniem ścisłych zasad sanitarno-epidemiologicznych uczestniczyło 4 lekarzy ginekologów z Warszawy i Chełmży.

Zdjęcie

Zabiegi histeroskopowe są szczególnie istotne w zakresie diagnostyki i terapii takich schorzeń jak:
• nieprawidłowe krwawienia,
• polipy kanału szyjki macicy i jamy macicy,
• mięśniaki podśluzówkowe kanału i jamy macicy,
• zrosty wewnątrzmaciczne,
• niepłodność,
• niemożność donoszenia ciąży.

» Szczegółowe informacje o bezpłatnych konsultacjach i zabiegach realizowanych w Centrum

Zdjęcie