< Cofnij

Pożegnanie absolwentów kierunków anglojęzycznych

Zdjęcie

2 czerwca 2021 r. na terenie Ogrodu Botanicznego UAM odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów dla 208 studentów kończących w tym roku studia medyczne, stomatologiczne i farmaceutyczne w języku angielskim. W 2020 roku, ze względu na pandemię, Sekcja ds. Rekrutacji na Studia Anglojęzyczne we współpracy z Centrum Nauczania w Języku Angielskim zorganizowała wydarzenie online (złożenie przysięgi Hipokratesa on-line na platformie Zoom oraz okolicznościowy film z życzeniami). W tym roku, dzięki złagodzeniu ograniczeń zgromadzeń, dyplomatorium zostało zorganizowane na terenie pięknego o tej porze roku Ogrodu Botanicznego UAM, jednak bez obecności gości.

Jako gospodarze udział w dyplomatorium wzięli dystyngowani przedstawiciele władz UMP: Prorektor prof. Michał Nowicki, władze Centrum Nauczania w Języku Angielskim: prof. Katarzyna Ziemnicka, prof. Agnieszka Malińska, dr hab. Justyna Opydo-Szymaczek, prof. Franciszek Główka, oraz Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej na Studia w Języku Angielskim, prof. Grzegorz Dworacki, i Dyrektor Generalny Uczelni - dr Rafał Staszewski.

Przemówienie dla trzech tur tegorocznych absolwentów wygłosił Prorektor Nowicki, a w imieniu każdego kierunku przemawiali sami studenci kończący swoją przygodę w Poznaniu: lek. Harisanjiv Rajendram, lek. Eskil Hagtvedt, lek. dent. Asifa Boodhun oraz mgr farm. Anastasiia Aksonova.

Wybitnych studentów osiągających ponadprzeciętne wyniki uhonorowano listami gratulacyjnymi Jego Magnificencji Rektora za pracę społeczną, organizacyjną i działalność naukową.

O część artystyczną imprezy zadbali studenci: Dayane El Achkar (śpiew) oraz Thomas Piekut (gra na skrzypcach).

Uroczystość była transmitowana na żywo w Internecie za pośrednictwem uczelnianej strony w języku angielskim na portalu Facebook, gdzie do grona publiczności dołączyły tysiące widzów z całego świata.

Drugim elementem pożegnania był okolicznościowy film z życzeniami, upamiętniający ten radosny moment ukończenia studiów. W filmie wystąpiło, składając gratulacje absolwentom, wiele osób ze społeczności naszej Uczelni: przedstawiciele Władz, kadry nauczycielskiej, absolwentów z wcześniejszych lat oraz tegoroczni absolwenci. Film dostępny jest publicznie na anglojęzycznym kanale YouTube Uczelni. Zawiera również pełną listę absolwentów nagrodzonych za szczególne osiągnięcia, wyniki w nauce i znaczący wkład w życie UMP.

Dodatkowo, miłą niespodzianka był dedykowany tegorocznym absolwentom koncert zespołu studenckiego The Project. Występ muzyków kończących w tym roku studia w składzie: lek. Mark Alejski, lek. Erik Båtnes-Pedersen, lek. Tang Yao Cheng i lek. Christopher Paprocki, został nagrany w profesjonalnym studio i opublikowany w Internecie.

Wszystkim tegorocznym absolwentom życzymy szczęścia i sukcesów zawodowych na całym świecie!

» Fotogaleria z wydarzenia