Ponad 10 tys. badań w Uczelnianym Laboratorium Koronawirusa (ULKa)

Dodatni i ujemny wynik badania zaprezentowany na diagrami

Uczelniane laboratorium pełni znaczącą rolę w walce z epidemią COVID-19 w Wielkopolsce. Współpracuje z nami większość szpitali w województwie, dla których wykonywane są oznaczenia PCR. Ważna jest kooperacja z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w wykonywaniu badań na rzecz pacjentów poddanych kwarantannie, a także personelu medycznego. ULKa realizuje także wszystkie oznaczenia dla osób korzystających z uruchomionego przez UMP punktu Drive-thru. Zwiększenie liczby badań możliwe było m. in. dzięki zakupowi dodatkowego, automatycznego aparatu do izolacji RNA. Obecnie w ciągu doby wykonywanych jest średnio 450 oznaczeń, a całkowita liczba badań od początku uruchomienia działalności laboratoryjnej przekroczyła 10 tys.