Polsko-japońska współpraca

Zdjęcie

25 listopada br. gościliśmy w progach naszej Uczelni, z inicjatywy prof. dra hab. Andrzeja Bręborowicza, przedstawiciela Medycznego Uniwersytetu Aichi - prof. Hideto Watanabe, który pełni funkcję Dyrektora Institute for Molecular Science of Medicine oraz koordynuje współpracę międzynarodową z ramienia tej Uczelni.

Głównym tematem spotkania była możliwość nawiązania oficjalnej współpracy w zakresie wymiany studentów oraz w miarę możliwości, pracowników naukowych. Liczymy na to, że w bliskiej perspektywie czasu zostanie podpisane memorandum o współpracy pomiędzy naszymi Uczelniami. Będzie to już 4 umowa z instytucją japońską, co bardzo nas cieszy, gdyż praktyki w "Kraju kwitnącej wiśni" są jednymi z najbardziej popularnych wśród naszych studentów.