< Cofnij

Polna - Charité

Zdjęcie

Z udziałem dr med. Eleonory Boschetti-Grützmacher, specjalistki w dziedzinie endoskopii ginekologicznej w zakresie operacji histeroskopowych oraz mini resektoskopowych zrealizowany został kolejny, dwudniowy cykl Praktycznych Warsztatów Operacyjnych - Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym-okołoszyjkowym.  

Dr Eleonora Boschetti- Grützmacher na co dzień pracująca w jednym z największych szpitali klinicznych w Europie - Charité Berlin, wraz z prof. dr hab. Maciejem Wilczakiem, koordynatorem Międzynarodowego Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej oraz inicjatorem warsztatów, w dniach 21-22 października przeprowadzili 9 zabiegów operacyjnych z wykorzystaniem systemu znieczulenia miejscowego Hystero - Block. Stosowanie nowoczesnych rozwiązań diagnostycznych zapewnia komfort pacjentkom, a dla uczestników warsztatów niezmiennie jest okazją do zapoznania się z zasadami i technikami operacyjnymi w znieczuleniu miejscowym, realizowanymi w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej.

Więcej informacji na temat inicjatyw edukacyjnych realizowanych przez Zespół Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka w ramach Międzynarodowego Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej dostępnych jest tutaj: http://www.gpsk.am.poznan.pl/.../centrum-minimalnie...