Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 31 stycznia 2022 r. zmarła

śp. Prof. zw. dr hab. n. farm. Lutosława Skrzypczak.

Wieloletni kierownik Katedry Botaniki Farmaceutycznej, Prodziekan (1972-1978) i Dziekan Wydziału Farmaceutycznego (1978 -1981) Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Wybitny specjalista z zakresu fitochemii, chemotaksonomii roślin, kultur in vitro i działania biologicznego związków naturalnych.

Wspaniały dydaktyk, wielki przyjaciel młodzieży, wychowawca wielu pokoleń farmaceutów.

Odznaczona m. in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 11 lutego 2022 r. o godz. 11.00 w kościele pw. Imienia Maryi przy ul. Santockiej 15 w Poznaniu, pogrzeb po mszy św. o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym parafii pw. Imienia Maryi, przy ulicy Braniewskiej-Lubowskiej (Smochowice).

Rodzinie, Bliskim i Współpracownikom Pani Profesor wyrazy głębokiego współczucia składają

Rektor, Senat,
Dziekani i Rady Wydziałów Farmaceutycznego, Lekarskiego,