Orientation Days 2019

Grupę ponad 200 studentów z ok. 30 krajów - głównie z Tajwanu, USA, Kanady, Indii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Tajlandii oraz Libanu, którzy będą na naszej Uczelni studiować w języku angielskim medycynę i stomatologię, powitaliśmy podczas dorocznych Dni Adaptacyjnych (Orientation Days) odbywających się od 28 sierpnia do 1 września na terenie kampusu Uczelni. W trakcie Orientation Days odbywa się szereg wydarzeń, których nadrzędnym celem jest z jednej strony przekazanie nowo przyjętym studentom jak większej ilości przydatnych informacji dotyczących ich pobytu i działalności Uczelni, oraz zapewnienie im już od pierwszych dni poczucia bezpieczeństwa w kampusie i w mieście.

W trakcie oficjalnego spotkania, które odbyło się w CKD 29 sierpnia, studentów przywitała Dyrektor Centrum Nauczania w Języku Angielskim, prof. dr hab. n. med. Katarzyna Ziemnicka, oraz przedstawiciele organizacji studenckich dedykowanych studentom kształcącym się w języku angielskim na naszej Uczelni działających w ramach EPSU (English Programs' Student) oraz CRC (Class Representative Council). Obecni byli także reprezentanci służby dyplomatycznej w Polsce: Dorota Blicharz - pracownik konsularny Ambasady Kanady i Lika Liu - reprezentująca Wydział Edukacji Biura Ekonomicznego i Kulturalnego Tajpej. Przemówienie dla nowo przyjętych studentów wygłosili absolwenci programów medycyny w języku angielskim: Sadhana Dharmapuri, M.D. (absolwentka z roku 2003, obecnie Assistant Professor of Pediatrics, Medical College of Wisconsin, Milwaukee), oraz Adam Studniarek, M.D. (absolwent z roku 2014, obecnie Colorectal Research Fellow na University of Illinois w Chicago oraz aktywny działacz Polish Amercian Medical Community w Chicago).

Obecni byli również dziekani poszczególnych wydziałów, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta i Kanclerz Uczelni. W części informacyjnej udział wzięli przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Miasta. Podczas tak zwanych "Open Hours" nowi studenci mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z ww. gośćmi, przedstawicielami Władz Uczelni, koordynatorami kursów, psychologiem oraz reprezentantami organizacji studenckich.

W kolejnych dniach studenci starszych lat z pomocą administracji Uczelni organizują dla swoich młodszych kolegów prezentacje tzw. peer to peer z częścią dotyczącą opieki psychologicznej i przeciwdziałaniu bullyingowi i molestowaniu, jak również campus & city tour (oprowadzenie po kampusie i mieście), wyprzedaż podręczników i wieczorną imprezę integracyjną.

» FOTOGALERIA